Organizatorii au premiat sase categorii principale, pe baza voturilor a peste 1.000 de specialisti din industrie.

Premiantii celor sase categorii au fost:

Compania de training a anului 2009

Castigator: Ascendis

Nominalizati: Ascendis, Achieve Global, Human Invest, Trend Consult, Accelera, Learning Invest, TMI, Corporate Dynamics, Interact, Dale Carnegie.

Cel mai creativ program de training

Castigator: Leadership Situational II (Human Invest – Irina Miu)

Nominalizati: Promises Promises (Trend Consult-Adrian Florea), Cayene (Ascendis-Marius Opris), Best Year Yet (Learning about - Dana Burghel), Leadership Situational II (Human Invest - Irina Miu), The Buying Circle (Euroformator - Keith Parker), Management Academy (Achieve Global – Diana Rosetka), 7 Habits (Franklin Covey-Nicu Moldovan), Advanced negotiation skills for sales force (Universe Management - Radu Stanescu), Emplyeeship (TMI-Octavian Pantis), People Eficiency (Ascendis-Costea Dumitrescu),Brand You (Achieve Global-Urania Cremene).

Cel mai bun program de e-learning

Castigator: Human Resources Management, Seneca (Interact)

Nominalizati: Change Management (My learning net); Human Resources Management, Seneca (Interact); Harvard Business Mentor, Harvard (Harvard); Cross Knowledge (Corporate Dynamics).

Trainer-ul anului 2009

Castigator: Adrian Florea (Trend Consult) (foto)

Nominalizati: Adrian Florea (Trend Consult), Irina Miu (Human Invest), Marius Opris (Ascendis), Dana Burghel (Learning About), Costea Dumitrescu (Ascendis), Octavian Pantis (TMI), Theodora Man (Achieve Global), Keith Parker (Euroformator), Radu Stanescu, (Universe Management), Iulian Chihaia (Focus Plus), Mihai Moraru (Trend Consult), Diana Rosetka (Achieve Global).

Coach-ul anului 2009

Castigator: Alain Cardon

Nominalizati: Alain Cardon, Christian Scholtes, Dana Burghel, Mihai Stanescu, Mihai Popa Radu ,Corina Rusu, Mara Manea, Octavian Pantis, Irina Stefanescu, Dana Cange, Petre Raducan, Cosmin Alexandru, Octavian Arseni.


Cel mai bun jurnalist in HR din 2009

Castigator: Alina Pahoncia (Ziarul Financiar)

Nominalizati: Alina Pahoncia (Ziarul Financiar), Adrian Mihai (Wow Job), Silviu Stefanescu (Adevarul Holding), Simona Rosu (Capital), Liviu Florea (Wall-Street) , Florin Rau (Daily Business).