Astra Asigurari va lansa astazi o polita de asigurare de sanatate in parteneriat cu asiguratorul francez AXA, al doilea asigurator din Europa.
Aceasta va reprezenta o o premieră pentru Astra Asigurari prin planurile de asigurare „Premiere Class” şi ”Deluxe” care includ şi oferirea de servicii de lux în domeniul asigurărilor de sănătate.
Grupul francez AXA a fost interesat anul trecut de preluarea asiguratorului local Asiban, achizitionat de un alt jucator francez, Groupama.
Astra Asigurari si-a sporit de patru ori profitul brut in primul trimestru din acest an, pana la 4,33 milioane lei, pe fondul cresterii volumului de prime brute subscrise cu 45% a afacerilor.
Comenteaza articolul "Astra lanseaza o asigurare de sanatate in parteneriat cu AXA"
Opinia cititorilor nostri este importanta pentru noi, Wall-Street incurajand publicarea comentariilor voastre. Pe site urmeaza sa isi gaseasca locul numai comentariile pertinente, on-topic, prezentate intr-un limbaj civilizat, fara atacuri la persoane / institutii. Ne rezervam dreptul de a elimina orice comentariu care nu corespunde acestor principii, precum si de a restrictiona accesul la comentarii utilizatorilor care comit abuzuri grave sau repetate.


Wall-Street pe Facebook
Wall-Street pe Twitter
Wall-Street prin RSS