Teatrul Odeon: Sala Studio: joi, 18 octombrie, ora 19:30 - "Gradinile groazei" de Daniel Call, un spectacol de Mariana Camarasan si Alexandra Penciuc; vineri, 19 octombrie, ora 19:30 - "Micul print" de Antoine de Saint-Exupery, regia Carmen Lidia Vidu; sambata, 20 octombrie, ora 19:30 - "Ma intorc de departe" de Claudine Galea, regia Theo Herghelegiu; duminica, 21 octombrie, ora 19:30 - "Ma intorc de departe" de Claudine Galea, regia Theo Herghelegiu.

Teatrul Metropolis: luni, 15 octombrie, ora 18:30 - "Nevestele vesele din Windsor" de W. Shakespeare, regia Alexandru Tocilescu; miercuri, 17 octombrie, ora 18:30 - "Nevestele vesele din Windsor" de W. Shakespeare, regia Alexandru Tocilescu; vineri, 19 octombrie, ora 19:00 - "Floarea de cactus" de Barillet si Grady, regia Alice Barb; sambata, 20 octombrie, ora 19:00 - "Gaitele", regia Dan Tudor; duminica, 21 octombrie, ora 19:00 - "Pijamale", regia Emanuel Parvu.

Teatrul Tandarica:
Sala Lahovari: luni, 15 octombrie, ora 10:00 - "Mica sirena" dupa Hans Christian Andersen, regia si scenariul Gabriel Apostol; marti, 16 octombrie, ora 10:00 - "Mica sirena" dupa Hans Christian Andersen, regia si scenariul Gabriel Apostol; miercuri, 17 octombrie, ora 10:00 - "Frumoasa si Bestia", textul si regia Cristian Pepino; joi, 18 octombrie, ora 10:00 - "Danila Prepeleac", adaptare dupa Ion Creanga, regia Ioan Brancu; vineri, 19 octombrie, ora 10:00 - "Tom Degetel", dupa P.J. Stahl, adaptarea Daniel Stanciu, regia Daniel Stanciu; sambata, 20 octombrie, ora 11:00 - "Tom Degetel" dupa P.J. Stahl, adaptarea Daniel Stanciu, regia Daniel Stanciu; duminica, 21 octombrie, ora 11:00 - "Scufita Rosie", adaptare dupa Fratii Grimm de Cristian Pepino si Gabriel Apostol, regia Gabriel Apostol.

Teatrul ACT:
marti, 16 octombrie, ora 19:00 - "Jocuri in curtea din spate" de Edna Mazya, regia Bobi Pricop.

Teatrul National Bucuresti:
Sala Mica: miercuri, 17 octombrie, ora 19:30 - "Doi X Doi", regia Vlad Stanescu; joi, 18 octombrie, ora 20:00 - "Cinci femei de tranzitie", regia Rodica Popescu Bitanescu; vineri, 19 octombrie, ora 20:00 - "Doua loturi" de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija; sambata, 20 octombrie, ora 20:00 - "Doua loturi" de I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija; duminica, 21 octombrie, ora 20:00 - "Fata din curcubeu" de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar;

Sala Mare: joi, 18 octombrie, ora 20:00 - "Dineu cu prosti" (foto) de Francis Veber, regia Ion Caramitru; vineri, 19 octombrie, ora 20:00 - "D’ale noastre" de Gigi Caciuleanu, regia Gigi Caciuleanu; sambata, 20 octombrie, ora 20:00 - "Scrisoarea", dupa "O scrisoare pierduta" de I.L. Caragiale, regia Horatiu Malaele; duminica, 21 octombrie, ora 20:00 - "Scrisoarea", dupa "O scrisoare pierduta" de I.L. Caragiale, regia Horatiu Malaele.
Palatul Copiilor: duminica, 21 octombrie, ora 11:00 - "Sanziana si Pepelea": dupa Vasile Alecsandri, regia Dan Tudor.

Teatrul Masca: joi, 18 octombrie, ora 19:00 - "Acul cumetrei Gurton", regia Mihai Malaimare; vineri, 19 octombrie, ora 19:00 - "Sluga la doi stapani", regia Mihai Malaimare; sambata, 20 octombrie, ora 19:00 - "Comedia erorilor", regia Mihai Malaimare; duminica, 21 octombrie, ora 19:00 - "Tara unde Ingerii vin degeaba", scenariul si regia Anca Dana Florea si Mihai Malaimare.

Teatrul Bulandra: Sala "Toma Caragiu": vineri, 19 octombrie, ora 18:30 - "O scrisoare pierduta"; sambata, 20 octombrie, ora 18:30 - "O scrisoare pierduta".

Sala "Liviu Ciulei": marti, 16 octombrie, ora 19:00 - "Moartea unui comis voiajor"; vineri, 19 octombrie, ora 19:00 - "Gustavia"; sambata, 20 octombrie, ora 19:00 - "Gustavia".

Teatrul de Comedie: Sala "Radu Beligan": miercuri, 17 octombrie, ora 19:00 - "Spiritul de familie"; joi, 18 octombrie, ora 19:00 - "Elling"; vineri, 19 octombrie, ora 19.00 - "Doamne... ce macel!"; sambata, 20 octombrie, ora 19:00 - "Poker"; duminica, 21 octombrie, ora 19:00 - "Un cuplu ciudat".

Citeste si:

Sala Studio: sambata, 20 octombrie, ora 19.30 - "Stapanii rulotei"; duminica, 21 octombrie, ora 19.30 - "Mostenitoarea".

Teatrul Teatrelor (Romexpo): vineri, 19 octombrie, ora 19:30 - "Femeia care si-a pierdut jartierele".

Teatrul Nottara: Sala "Horia Lovinescu": marti, 16 octombrie, ora 19:30 - "Povestea vorbii"; miercuri, 17 octombrie, ora 19:30 - "Crash"; joi, 18 octombrie, ora 19:00 - "Maria Callas - La Divina"; vineri, 19 octombrie, ora 19:00 - "Ultimul Don Juan"; sambata, 20 octombrie, ora 19:00 - "Variatiuni enigmatice"; duminica, 21 octombrie, ora 11:00 - "Titanic vals"; duminica, 21 octombrie, ora 19:00 - "Titanic Vals".

Teatrul Foarte Mic: joi, 18 octombrie, ora 19:00 - "O viata in teatru"; vineri, 19 octombrie, ora 19:00 - "Interzis sub 18 ani"; sambata, 20 octombrie, ora 19:00 - "Interpretul"; duminica, 21 octombrie, ora 19:00 - "Somnoroasa aventura".

UnTeatru: joi, 18 octombrie, ora 19:00 - "Trei femei inalte" dupa Edward Albee, regia Andrei si Andreea Grosu.

Sursa foto: Imagine din piesa "Dineu cu prosti" de pe site-ul Teatrul National Bucuresti