Teatrul National Bucuresti

Palatul Copiilor: - joi, 15 noiembrie, ora 19.00 - "Egoistul" de Jean Anouilh, regia Radu Beligan.

Sala Mare: duminica, 18 noiembrie, ora 20.00 - "Molto, gran' impressione", de Romulus Vulpescu, regia Dan Tudor.

Teatrul Odeon

Sala Studio -
luni, 12 noiembrie, ora 19.00 - "I am America", pe versuri de Allen Ginsberg, regia Mario Biagini; marti, 13 noiembrie, ora 19.00 - "I am America", pe versuri de Allen Ginsberg, regia Mario Biagini; joi, 15 noiembrie, ora 19.30 - Atelier deschis - Lectura "Pretul corect", autor si regizor Andreea Valean; vineri, 16 noiembrie, ora 19.30 - "Blifat", de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail; sambata, 17 noiembrie, ora 19.30 - "Nefericitii", de Fust Milan, regia Kovacs Zsuzsanna; duminica, 18 noiembrie, ora 19.30 - "Gradinile groazei", de Daniel Call, traducerea Victor Scoradet, spectacol de Mariana Camarasan si Alexandra Penciuc.

Sala Majestic: miercuri, 14 noiembrie, ora 19.00 - "Vaduva vesela" si "Dragoste de Tigan", concert de opereta dupa muzica lui Franz Lehar; joi, 15 noiembrie, ora 18.00 - "The Tiger Lillies" vocal, acordeon, ukulele, pian Martyn Jacques, tobe, percutie, jucarii, Adrian Huge, vocal contrabas, fierastrau Adrian Stout; joi, 15 noiembrie, ora 21.00 - Proiectie de film si muzica life ("Cabinetul doctorului Caligari", regia Robert Wiene); vineri, 16 noiembrie, ora 19.00 - "Gaitele" de Alexandru Kiritescu, regia Alexandru Dabija; sambata, 17 noiembrie, ora 19.00 - "CFR - Cometa, copilul si catelul" dupa I.L. Caragiale, regia Alexandru Dabija; duminica, 18 noiembrie, ora 19.00 - "Natura moarta cu nepot obez", de Ion Sapdaru, regia Eugen Fat.

Teatrul Bulandra

Sala Liviu Ciulei: miercuri, 14 noiembrie, ora 20.00 - "Arlechino moare?", de Nikolai Evreinov, un atelier condus de Antoaneta Cojocaru; sambata, 17 noiembrie, ora 19.00 - "Obiceiuri necurate", de Tom Smith, regia Mihai Constantin; duminica, 18 noiembrie, ora 19.00 - "Obiceiuri necurate", de Tom Smith, regia Mihai Constantin.

Sala Toma Caragiu:
vineri, 16 noiembrie, ora 19.00 - "Oscar si Tanti Roz", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Chris Simion; sambata, 17 noiembrie, ora 19.00 - "Oscar si Tanti Roz", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Chris Simion; duminica, 18 noiembrie, ora 19.00 - "Oscar si Tanti Roz", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Chris Simion.

Teatrul Foarte Mic

Joi, 15 noiembrie, ora 19.00 - "Ma tot duc", adaptare libera dupa William Shakespeare, de Marc Dore; vineri, 16 noiembrie, ora 19.00 - "O viata in teatru", de David Mamet, traducerea si adaptarea Ovidiu Niculescu, regia Ovidiu Niculescu; sambata, 17 noiembrie, ora 19.00 - "Interpretul", de Tristan Bernard, traducerea Radu Beligan, regia Radu Gheorghe; duminica, 18 noiembrie, ora 19.00 - "Somnoroasa aventura", de Teodor Mazilu, regia si scenografia Vlad Stanescu.

Teatrul Masca

Joi, 15 noiembrie, ora 19.00 - "Sluga la doi stapani", o comedie de Carlo Goldoni, regia Mihai Malaimare, vineri, 16 noiembrie, ora 19.00 - "Acul cumetrei Gurton", traducerea Leon Levitchi, regia Mihai Malaimare; sambata, 17 noiembrie, ora 19.00 - "Comedia erorilor", William Shakespeare, regia Mihai Malaimare; duminica, 18 noiembrie, ora 19.00 - "Cand dragostea poarta paslari", regia si scenariul Michele Modesto Casarin.

Teatrul Ion Creanga

Marti, 13 noiembrie, ora 10.00 - "Razboiul bucatelor", de Ioan Garmacea, dupa Petre Ispirescu, regia Mihai Manolescu; 14 noiembrie, ora 10.00 - "De-as fi Scufita Rosie", de Ioan Garmacea, dupa Charles Perrault, regia Sorana Coroama Stanca; joi, 15 noiembrie, ora 10.00 - "Noddy", adaptare de David Wood, dupa Enid Blyton, regia Allila Vizauer; vineri, 16 noiembrie, ora 10.00 - "Noddy", adaptare de David Wood, dupa Enid Blyton, regia Allila Vizauer; sambata, 17 noiembrie, ora 11.00 - "Mofturi", dramatizare de Ioan Garmacea, dupa I.L. Caragiale, regia Chris Simion; duminica, 18 noiembrie, ora 11.00 - "Pinocchio", dramatizare de Cornel Todea, dupa Carlo Collodi, regia Cornel Todea.

Teatrul Tandarica

Sala Lahovari - luni, 12 noiembrie, ora 10.00 - "Frumoasa si Bestia", textul si regia Cristian Pepino; marti, 13 noiembrie, ora 10.00 - "Rapunzel", textul si regia Gavriil Pinte; miercuri, 14 noiembrie, ora 10.00 - "Danila Prepeleac", adaptare dupa Ion Creanga, regia Ioan Brancu; joi, 15 noiembrie, ora 10.00 - "Lampa lui Alladin", dupa o poveste din "1001 nopti", regia si scenariul Cristian Pepino; vineri, 16 noiembrie, ora 10.00 - "Pinocchio", dupa Carlo Collodi, scenariu si regia Cristian Pepino; sambata, 17 noiembrie, ora 10.00 - "Frumoasa si Bestia", textul si regia Cristian Pepino; sambata, 17 noiembrie, ora 20.00 - "Frumoasa si Bestia", textul si regia Cristian Pepino; duminica, 18 noiembrie, ora 10.00 - "Motanul incaltat", adaptare de Cristian Pepino, dupa Charles Perrault, regia Cristian Pepino; duminica, 18 noiembrie, ora 12.00 - "Motanul incaltat", adaptare de Cristian Pepino, dupa Charles Perrault, regia Cristian Pepino.