1 / 8

Soferi Parlamentul European

Salariu la angajare: 1.907 euro/luna

Beneficii: Asistenta acordata in ceea ce priveste relocarea. Parlamentul European ofera un pachet salarial complet, care include pensie si asigurare de sanatate

Locatia: Bruxelles

Termen limita pentru trimiterea aplicatiilor: 18 aprilie 2016

Aproximativ 110 posturi disponibile

Responsabilitati:

  • Transportul demnitarilor si a personalului UE
  • Transportul de bunuri, documente si corespondenta
  • Daca este cazul, efectuarea unor sarcini administrative sau de sprijin logistic.

Conditii pentru a putea candida:

  • Absolvirea unei institutii de invatamant obligatoriu
  • Experienta profesionala de cel putin 2 ani in calitate de sofer.

Pentru a candida la orice job in cadrul unei institutii UE, candidatii trebuie sa indeplineasca trei conditii:

  • Sa fie cetatean al unuia din statele membre UE
  • Sa aiba o cunoastere aprofundata a uneia dintre limbile oficiale ale UE (cel putin nivelul C1)
  • Sa aiba o cunoastere satisfacatoare a limbii engleze, franceze sau germane (nivelul B2).

Foto: Shutterstock / Phovoir

Inapoi la articol