Bucurestenii pot circula, de duminica dupa-amiaza, pe tronsonul Buzesti-Berzei al noului bulevard Uranus - care va face legatura intre nordul si sudul Capitalei , a anuntat primarul Sorin Oprescu, conform Mediafax.