Comparativ cu anul trecut, conducatorii auto admit ca incalca regulile de circulatie cu aceeasi frecventa: aproximativ o data pe luna, iar o treime dintre cei intervievati au recunoscut ca ei insisi incalca normele rutiere cu buna stiinta.
Depasirea vitezei legale (69%), parcarea in locuri interzise (46%) si vorbitul la telefon (fara handsfree) cand se afla la volan (31%) reprezinta top 3 incalcari ale legii de catre soferii din Romania.
Citeste mai multe pe automarket.ro.