Poliția Română avertizează asupra unei noi înșelăciuni

Sursǎ foto: Ion Sebastian / Shutterstock.com

Poliția Română avertizează asupra unei noi înșelăciuni

Mai mulți șoferi români au primit e-mail-uri prin care au fost informați că au fost sancționați în trafic pentru depășirea vitezei legale. Șoferilor li s-a cerut să plătească amenda online.

"Acest e-mail nu este emis de Poliția Română! Este doar un nou tip de înșelăciune! Nu dați curs unor astfel de solicitări și verificați orice foarte bine, înainte de a introduce online datele bancare!", au scris pe pagina oficială de Facebook reprezentanții Direcției Generale de Poliție a Municipiului București.

Poliția Română atrage atenția că este vorba de o înșelătorie și avertizează românii să nu dea curs unor astfel de solicitări.

Personalizate pentru tine