Compania Wintershall ar putea participa la privatizarea Romgaz, firma germana interesindu-se deja de modul de derulare a acestui proces. �Ramine ca statul sa decida cum, cind si cite procente va vinde din actiunile societatii�, au declarat surse guvernamentale. Ministrul economiei a declarat, la mijlocul lunii aprilie, ca in acest an ar putea fi vindute 10% din actiunile Romgaz, urmind sa aleaga intre varianta transferului catre investitori financiari sau listarea la Bursa de Valori Bucuresti.
Romgaz, curtata de Wintershall
Te-ar putea interesa si: