Grevele si protestele din marile orase braziliene par sa se inmulteasca pe masura ce se apropie Campionatul Mondial de Fotbal. Ieri, personalul metroului din Sao Paulo a inceput o greva pe termen nelimitat.
Patru linii au fost inchise, iar traficul rutier a fost, si el, blocat, deoarece, in lipsa metroului, milioane de navetisti au incercat sa ajunga la lucru cu masinile sau autobuzele.
Citeste articolul integral pe Antena1.