Angela Merkel susține că Germania este încă la începutul pandemiei coronavirus

Sursǎ foto: Agerpres

Angela Merkel susține că Germania este încă la începutul pandemiei coronavirus

Germania este încă la începutul pandemiei de coronavirus, a afirmat joi cancelarul Angela Merkel, precizând că oamenii vor fi nevoiţi să trăiască cu ea mult timp, potrivit Reuters.

"Nu trăim ultima fază a pandemiei. Suntem încă la început", a spus ea în camera inferioară a parlamentului, Bundestag, scrie Agerpres.

"Am câştigat timp", a afirmat Merkel, adăugând că situaţia actuală a fost folosită pentru a întări sistemul de sănătate din Germania.

Personalizate pentru tine