Am ajuns la Bookfest in a doua zi a targului de carte, asteptand „sa se mai dezmeticeasca” expozantii dar si vizitatorii. Si cred ca am facut bine, avand in vedere ca unele librarii au ales sa participe de joi si, mai mult, din declaratiile editurilor prezente, in prima zi „a cam batut vantul, au fost putini clienti”. Reducerile sunt mari, ajungand si pana la 80%, dar unii clienti tot nu sunt multumiti.