BREAKING| Secția ORL a Spitalului Județean din Vâlcea a fost închisă

Sursǎ foto: Shutterstock

BREAKING| Secția ORL a Spitalului Județean din Vâlcea a fost închisă

Secția ORL a Spitalului Județean din Vâlcea a fost închisă, după ce asistenta șefă a secției a fost depistată pozitiv cu noul coronavirus. În prezent, se desfășoară ancheta epidemiologică.

În secție, au fost internați alți doi pacienți, care urmează să fie testați.

Managerul Spitalului Județean, Dan Ponoran, a declarat că ”suntem la limita de avarie cu materialele. Sunt foarte greu de achiziționat, la prețuri foarte mari. Așteptăm cu nerăbdare răspunsurile autorităților”.

Știre în actualizare.

Personalizate pentru tine