Puterea pierde majoritatea la Senat. Noi demisii in PDL

Puterea pierde majoritatea la Senat. Noi demisii in PDL

Senatorii Iosif Secasan si Cezar Magureanu au demisionat din PDL, respectiv UNPR, primul trecand la PNL, celalalt declarand ca ramane independent, conform Mediafax.

Astfel, puterea pierde majoritatea in Senat, ramanand cu 65 de senatori fata de 66 ai Opozitiei.

Sursa foto: www.senat.ro

Personalizate pentru tine