El s-a prezentat vineri la spital, iar medicii i-au recomandat sa ramana internat pentru investigatii suplimentare si tratament, scrie Agerpres.
Purtatorul de cuvant al Spitalului Elias, Silvius Negoita, a declarat ca Ion Iliescu este constient, cooperant.
"Problemele dansului cardiace mai vechi sufera o noua decompensare si s-a hotarat ramanerea in spital pentru investigatii suplimentare si tratament. Profesorul Balanescu, seful Cardiologiei, a stat de vorba cu dansul. Au hotarat impreuna ca este mai prudent sa ramana in spital. Este constient, cooperant, acelasi Ion Iliescu pe care il stie toata lumea", a afirmat medicul.