Barbatul de 40 de ani, din Satu Mare, a fost internat la Sectia de Boli Infectioase a Spitalului Judetean de Urgenta cu diagnostic de viroza respiratorie, dupa ce s-a intors din Italia, unde a lucrat la un restaurant cu patroni chinezi.
In urma analizelor, medicii au stabilit ca nu exista simptom de coronavirus in cazul sau.
In aceste conditii, au decis externarea barbatului. El a fost transportat cu ambulanta in localitatea unde locuia la o cunostinta, intr-o comunitate de romi.
Citeste materialul integral pe Digi24.ro.