Simona Halep a pierdut meciul cu Ekaterina Alexandrova din sferturile Gippsland Trophy, scor 2-6, 1-6, scrie spotmedia.ro.

Setul II

1-6 GAME, SET ȘI MECI EKATERINA ALEXANDROVA

1-5 Break izbutit de Ekaterina Alexandrova, care va servi pentru câștigarea meciului.

1-4 Alexandrova servește bine și se distanțează la 4-1 în acest set doi.

1-3 Tenismena noastră pune in sfârșit punct seriei rusoaicei.

0-3 Simona continuă să facă multe greșeli nerforțate.

0-2 Rusoaica ajunge la 8 game-uri câștigate consecutiv, iar lucrurile nu arată deloc bine pentru Simona.

0-1 Simona nu-și găsește ritmul, iar Alexandrova controlează în totalitate întâlnirea.

Setul I

2-6 – Ekaterina Alexandrova câștigă primul set după 6 game-uri adjudecate consecutiv.

Simona acuză o problemă la spate și a cerut intervenția unui fizioterapeut. Din fericire, poate continua meciul.

2-5 Game la 0 reușit de Alexandrova, aflată într-o perioadă excelentă, în timp ce Simona pare puțin distrată

2-4 Patru game-uri la rând câștigate de Alexandrova…

2-3 Ekaterina Alexandrova salvează două mingi de break și trece în avantaj.

Câștigătoarea acestei partide o va întâlni în semifinale pe Kaia Kanepi, după ce Karolina Muchova s-a retras din cauza unei accidentări înaintea meciului din sferturi.

2-2 Break reușit de rusoaica, iar scorul devine egal.

2-1 Ekaterina Alexandrova își face serviciul.

2-0 Game la 0 izbutit de sportiva noastră.

1-0 Simona profită de cea de-a patra minge de break și începe excelent meciul.

În runda precedentă, Alexandrova a eliminat-o în două seturi pe campioana de la Roland Garros, Iga Swiatek.

ora 08:27 – Începe meciul, cu rusoaica prima la serviciu.

Simona Halep (locul 2 WTA) și Ekaterina Alexandorva (locul 33 WTA) s-au mai întâlnit de două ori până în prezent, victoriile fiind împărțite:

• 2019, Cincinnati: 3-6, 7-5, 6-4 pentru Simona;
  • 2019, Beijing: 6-2, 6-3 pentru Ekaterina.

Gippsland Trophy se desfășoară în perioada 31 ianuarie – 7 februarie.

Sursa foto: Agerpres FOTO

Abonează-te pe

Calculator Salariu: Află câți bani primești în mână în funcție de salariul brut »

Despre autor
Wall-Street.ro este un cotidian de business fondat în 2005, parte a grupului InternetCorp, unul dintre cei mai mari jucători din industria românească de publishing online.Pe parcursul celor peste 15 ani de prezență pe piața media, ne-am propus să fim o sursă de inspirație pentru mediul de business, dar și un canal de educație pentru pentru celelalte categorii de public interesate de zona economico-financiară.În plus, Wall-Street.ro are o experiență de 10 ani în organizarea de evenimente B2B, timp în care a susținut peste 100 de conferințe pe domenii precum Ecommerce, banking, retail, pharma&sănătate sau imobiliare. Astfel, am reușit să avem o acoperire completă - online și offline - pentru tot ce înseamnă business-ul de calitate.