Liderii coaliției au ajuns la un acord privind prețul carburantilor și vor anunța joi compensarea parțială a prețului la pompă, scrie G4Media.ro.
Compensarea va dura cel puțin trei luni. Sumele necesare ar proveni din surplusul de încasări la buget datorat creșterii prețurilor.
Compensarea parțiala va fi în sumă fixă, nu procentuală.
Citește materialul integral pe G4Media.ro.