Incendiu la Spitalul Municipal din Călărași. A fost activat planul roșu de intervenție

Sursǎ foto: Facebook / IGSU

Incendiu la Spitalul Municipal din Călărași. A fost activat planul roșu de intervenție

Un incediu a avut loc la Spitalul Municipal Călărași, unde a fost activat planul roșu de intervenție. Flăcările au cuprins o încăpere de la subsolul clădirii, unde au acționat pompierii pentru a le stinge.

UPDATE 12:15 - Incendiul a fost stins, iar pompierii intervin pentru evacuarea fumului.

Sursa foto: ISU Călărași

Știrea inițială

Un incendiu a avut loc într-o cameră administrativă din subsolul Spitalului Municipal Călărași, anunță Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Călărași.

„La acest moment, nu se impune evacuarea pacienților, incendiul este localizat. Având în vedere destinația obiectivului, pentru gestionarea eficientă a situației a fost activat planul roșu de intervenție. La locul evenimentului au fost alocate trei mașini de stingere, o autospecială pentru transport victime multiple, o ambulanță SMURD și o ambulanță SAJ”, anunță ISU Călărași.

Personalizate pentru tine