Dacia va avea 4 mașini electrice în gamă până în 2030. Cum se va dezvolta constructorul autohton - Poza 3
10 Martie 2026
Dacia își va mări gama de modele pe baterii până la începutul deceniului următor, a anunțat Grupul Renault, ca parte a direcțiilor de dezvoltare prezentate în cadrul planului „futuREady”. Astfel, marca autohtonă va avea patru mașini electrice în gamă până în 2030, iar ponderea de modele electrificate va fi tot mai mare.