[FOTO] Zeci de tone de deșeuri confiscate la Sintești-Jilava. Buzoianu: ”Vorbim despre un fenomen complex care cere acțiune” - Poza 14
07 Mai 2026
Garda Națională de Mediu a confiscat 33 de tone de deșeuri, în urma unei noi intervenții în zona Sintești-Jilava, una dintre cele mai afectate de arderile ilegale de deșeuri. Controlul a dus și la 2 sancțiuni contravenționale, 2 măsuri de sistare a activității și 1 sesizare penală, a anunțat Ministerul Mediului.