Decizia a fost luata inca din vara acestui an, atunci cand a avut loc primul val de concedieri colective: 296 de oameni au ramas fara loc de munca, relateaza Gazeta de Sud.
Electroputere, producator de motoare si transformatoare electrice pe piata din 1949, a fost privatizata in noiembrie 2007, pachetul majoritar de actiuni de 86,28% fiind preluat de firma Al-Arrab Contracting Company Limited din Arabia Saudita.
Cititi mai mult pe Ziare.com.