Soferii care circula pe banda rezervata autobuzelor, marcata ca atare, pe bulevardul Iuliu Maniu, din Capitala, risca o amenda de cel putin 870 de lei. Masura a intrat in vigoare de joi, 19 decembrie 2019.
In lunile urmatoare, banda unica pentru autobuze si troleibuze, va fi extinsa.
Cititi mai mult pe Digi24.ro