Anuntul a fost facut vineri intr-o sedinta la Guvern de Richard Tasker, country-managerul local al ExxonMobil.
Primele companii interesate de o eventuala preluare a licentei ExxonMobil ar fi OMV si fondul de investitii Carlyle, care are deja o investitie in Marea Neagra prin intermediul companiei Black Sea Oil & Gas.
Citeste materialul integral pe G4Media.ro.