Spitalele din Capitală în care sunt tratați pacienții infectați cu coronavirus sunt pline.
Digi 24 notează faptul că în spitalele COVID-19 din București nu mai sunt locuri la Terapie Intensivă.
Conform sursei citate, în București sunt peste 1.500 de paturi, dar managerii de spitale non-COVID încearcă încă de ieri să transfere pacienți care s-au îmbolnăvit cu coronavirus, dar nu au unde.
Printre spitalele care nu mai au locuri la Terapie Intensivă pentru pacienții cu COVID-19 se numără Spitalul Colentina, Institutul Matei Balș, dar și Spitalul Marius Nasta.