Spitalele COVID din București au rămas fără locuri libere

Sursǎ foto: Shutterstock

Spitalele COVID din București au rămas fără locuri libere

Spitalele din Capitală în care sunt tratați pacienții infectați cu coronavirus sunt pline.

Digi 24 notează faptul că în spitalele COVID-19 din București nu mai sunt locuri la Terapie Intensivă.

Conform sursei citate, în București sunt peste 1.500 de paturi, dar managerii de spitale non-COVID încearcă încă de ieri să transfere pacienți care s-au îmbolnăvit cu coronavirus, dar nu au unde.

Printre spitalele care nu mai au locuri la Terapie Intensivă pentru pacienții cu COVID-19 se numără Spitalul Colentina, Institutul Matei Balș, dar și Spitalul Marius Nasta.

Personalizate pentru tine