Attila Korodi revine la Ministerul Mediului. Basescu a semnat numirea in functie

Attila Korodi revine la Ministerul Mediului. Basescu a semnat numirea in functie

Presedintele Traian Basescu a semnat decretul pentru numirea lui Attila Korodi (35 de ani) in functia de ministru al Mediului si Padurilor. Korodi, deputat UDMR de Harghita, a mai ocupat aceasta functie timp de un an incepand cu aprilie 2007.

Numirea sa are loc dupa ce saptamana trecuta Laszlo Borbely a demisionat sub presiunea acuzatiilor de trafic de influenta.

Sursa foto: Camera Deputatilor


Personalizate pentru tine