In imaginile surprinse de o camera de bord si postate pe Facebook se vede cum utilajul de deszapezire arunca zapada de pe un sens pe altul. O masina care circula pe un sens al drumului este acoperita, astfel, de zapada aruncata de respectivul utilaj.
„Deszapezim romaneste...”, scrie autorul postarii, care sustine ca filmarea a fost facuta pe Autostrada Sudului.