Bucureștenii au primit azi o alertă prin sms fiind atenționați de la masurile de protecție împotriva noului coronavirus.
Mesajul primit astăzi de bucureșteni:
"În municipiul București, nivelul de răspândire a noului coronavirus este ridicat - peste 3 la mai de locuitori. Masca este obligatorie în spațiile deschise. Școlile își vor desfășura cursurile online.Activitatea în interior a restaurantelor, cafenelelor, cinematografelor, sălilor de spectacole și sălilor de jocuri de nororc este interzisă. Aceste decizii sunt valabile pentru următoarele 14 zile".