Două persoane aflate în garsonieră au fost rănite
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență București-Ilfov, deflagrația s-a produs în jurul orei 04:00, pe Intrarea Banatului. Explozia nu a fost urmată de incendiu, însă a provocat desprinderea unor elemente de tâmplărie ale imobilului.
Cele două persoane aflate în garsoniera unde s-a produs incidentul au suferit arsuri, au primit îngrijiri medicale la fața locului și au fost transportate ulterior la spital. Autoritățile au solicitat și intervenția unei echipe din cadrul Inspectoratului de Stat în Construcții, care urmează să evalueze starea clădirii.
Vom reveni cu amănunte!