Pompierii intervin pentru stingerea unui incendiu produs la o casă, pe Intrarea Mieilor, sectorul 2, București. Incendiul se manifestă cu flacără deschisă și degajări mari de fum la o casă care este structurată cu parter, etaj și pod și unde există posibilități de propagare la o clădire învecinată.
Au fost alertate 9 autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autospecială de intervenție și salvare de la înălțime, o autospecială de descarcerare și 2 echipaje SMURD.



Până la acest moment nu sunt informații legate de victime. Se lucrează pentru localizare. În total au fost evacuate 6 persoane. Echipajul SMURD acordă primul ajutor unui bărbat care prezintă arsuri la nivelul feței.