''Doar săptămâna aceasta vă mai puteţi bucura de magia luminiţelor din oraş! Capitala noastră a strălucit la propriu în această iarnă! Peste 7 milioane de beculeţe, organizate în peste 9.800 de echipamente de iluminat festiv, au transformat oraşul într-un tărâm de basm. Chiar dacă sărbătorile au trecut, am decis să prelungim un pic bucuria plimbărilor de seară. Astfel, iluminatul festiv rămâne aprins până pe 12 ianuarie'', se arată pe pagina de Facebook a PMB.
Principalele artere luminate festiv sunt: Bd. Aviatorilor şi Bd. Kiseleff; Calea Victoriei şi Bd. Regina Elisabeta; Bd. Magheru şi Piaţa Romană; Bd. Unirii şi Bd. Ion I.C. Brătianu; Bd. Regele Mihai I şi Bd. Lascăr Catargiu.
''Profitaţi, ieşiţi la plimbare, încărcaţi-vă cu frumos! Luminiţele de pe străzi ne dau tuturor o stare de bine, fie că suntem adulţi sau copii!'', transmite PMB.