Fostul premier Adrian Nastase s-a prezentat luni la Inalta Curte de Casatie si Justitie, unde se judeca un nou termen in dosarul Zambaccian, el exprimandu-si speranta ca "incercarile" prin care a trecut in ultimii ani sa se incheie, relateaza Jurnalul.ro.
Citeste mai mult pe Jurnalul.ro.
Dosarul ZAMBACCIAN. Adrian Nastase cere recuzarea unuia dintre judecatori. "Este omul lui Daniel Morar"
Adrian Nastase cere recuzarea unuia dintre judecatori. Fostul premier a declarat ca judecatoarea Ioana Bogdan a fost consilierul personal al lui Daniel Morar. In plus, avocatii lui Nastase sustin ca Ioana Bogdan nu ar avea statut de judecator. In urma cererii avocatilor, sedinta a fost suspendata.
Te-ar putea interesa si: