Nu e niciun motiv sa sarbatorim. Fiecare zi pe care martorii lui Dragnea au petrecut-o in Palatul Victoria a fost o zi pierduta.
Lectia pe care trebuie sa o retinem e ca niciodata acestor oameni nu trebuie sa li se mai dea sanse. Nu fac decat sa fure, ce nu fura distrug si ce nu pot distruge compromit.
Nu am votat impotriva lui Dancila ca sa vina Ponta la putere. Nu am votat pentru guverne care sa continue criza politica. Am votat pentru claritate si rezolvarea crizei.
Privim spre viitor. Solutia sunt anticipatele.
Ne intoarcem la popor, poporul are intotdeauna dreptate.