Ion Iliescu fusese internat vinerea trecuta la Spitalul Elias, din cauza problemelor cardiace mai vechi.
"Problemele dansului cardiace mai vechi sufera o noua decompensare si s-a hotarat ramanerea in spital pentru investigatii suplimentare si tratament. Profesorul Balanescu, seful Cardiologiei, a stat de vorba cu dansul. Au hotarat impreuna ca este mai prudent sa ramana in spital. Este constient, cooperant, acelasi Ion Iliescu pe care il stie toata lumea", declara vinerea trecuta medicul Silvius Negoita, purtatorul de cuvant al spitalului.
Citeste materialul integral pe Hotnews.ro.