Șobolanii au stricat semafoarele pe Bd. Unirii

Sursǎ foto: Compania Municipala Managementul Traficului Bucuresti

Șobolanii au stricat semafoarele pe Bd. Unirii

Semafoarele din intersecția Bd. Unirii cu Str. Nerva Traian s-au defectat din cauza rozătoarelor care au adus pagube cablajului. Acest lucru a condus la îngreunarea traficului rutier.

"Semafoarele din intersecția Bd. Unirii cu Str. Nerva Traian s-au defectat, fapt care a condus la îngreunarea traficului rutier. În jurul orei 14⁰⁰, echipa tehnică a Companiei Municipale Managementul Traficului București a fost solicitată pentru remedierea problemei. S-a constatat că defecțiunea s-a produs din cauza rozătoarelor care au adus pagube cablajului aferent semaforizării. Echipa noastră a demolat, igienizat și refăcut legăturile electrice, reușind ca până la ora 15³⁰ să asigure repunerea în funcțiune a semafoarelor și implicit reluarea traficului în condiții normale", a scris Compania Municipala Managementul Traficului Bucuresti pe pagina de Facebook.

Personalizate pentru tine