Scoala din Bucuresti, evacuata din cauza unui gaz toxic

Scoala din Bucuresti, evacuata din cauza unui gaz toxic

Scoala 133 din Sectorul 4 al Capitalei a fost evacuata, marti la amiaza, dupa ce mai multi copii au acuzat dureri de cap, posibil de la un gaz toxic.

O fata de 14 ani a fost transportata la Spital de copii Marie Curie, anunta ISU Bucuresti Ilfov.

La scoala au fost directionate ambulante SMURD si un echipaj CBRN pentru a identifica sursa problemei.

Personalizate pentru tine