Haos in tezaurul filatelic roman. Sute de timbre au fost furate

Haos in tezaurul filatelic roman. Sute de timbre au fost furate

Haosul domneste in tezaurul filatelic al Romaniei, care valoreaza sute de milioane de euro, si putini sunt dispusi sa puna lucrurile in ordine, scrie Antena 1.

Putini stiu ca Romania detine o colectie impresionanta de timbre. Multe sunt unicat, altele sunt foarte scumpe. Daca ar fi in posesia unei singure persoane, aceasta ar fi cam pe locul zece in lista celor mai bogati romani.

Posta Romana este posesoarea acestui patrimoniu. Unul pe care-l considera a fi proprietatea privata a companiei.

Cititi mai mult despre
Haosul care domneste in tezaurului filatelic al Romaniei.

Sursa imagine: sxc.hu

Personalizate pentru tine