Mai mult, el a spus ca Dragnea a fost “executat politic” si ca totul este un complot, avand in vedere ca “toti ceilalti din dosar au fost achitati”. In realitate, acestia au primit condamnari cu suspendare – lucru complet diferit de o achitare.
Radulescu a jignit pe cei care au votat impotriva PSD, spunand ca “ei n-au stiut nici macar ce au votat!”.