Vineri, in intervalul orar 10.00-14.00, politisti din cadrul Politiei Sectorului 1 au organizat actiune pentru depistarea celor care solicita ilegal taxa pentru locurile de parcare, intr-o zona centrala a Capitalei.
„In urma activitatilor desfasurate, au fost aplicate 31 de sanctiuni contraventionale, in valoare de 5.200 de lei, pentru nerespectarea prevederilor Legii nr. 61/1991 republicata, privind sanctionarea faptelor de incalcare a unor norme de convietuire sociala, a ordinii si linistii publice, fiind depistate 31 de persoane care ofereau locuri de parcare in mod ilegal”, se arata intr-o informare transmisa de Politia Capitalei.
Citeste materialul integral pe Hotnews.ro.