2 imagini
Ce pregătește Altex clienților în ziua inaugurării
Altex spune că așteaptă noii clienți pentru a se bucura de oferte, dar și de mai multe surprize. Clienții pot degusta cafea de specialitate DeLonghi și Philips, live cooking show cu Hisense și Electrolux, dar și surprize din partea OPPO cu ocazia lansării Reno 14 Series: o roată a norocului cu premii instant și o cabină foto.
Primii 300 de clienți vor primi un calendar de perete cu jucătorii echipei naționale, dar și un caiet.
Altex a lansat un nou site de comerț electronic
Altex a lansat un nou site de comert electronic, DigitUp.ro, care susține că va genera, spre sfarsitul acestui an, venituri lunare de 100.000 euro.
"Cat va reprezenta DigitUp in cifra de afaceri a Altex la sfarsitul acestui an, nu putem prognoza, pentru moment. Insa, spre finele lui 2009, estimam ca portalul e-commerce nou lansat va aduce 100.000 euro pe luna", a declarat, pentru Wall-Street, Cristian Moanta, director de marketing si achizitii al Altex.
DigitUp.ro, in care s-a investit sub 100.000 euro, este un website cu functionalitate duala, atat pentru informare-prezentare, cat si pentru shopping online, oferind o gama variata de camere digitale foto si video, telefoane mobile si sisteme de navigatie.
Anul trecut, platforma online a Altex, in a carei relansare s-au investit 400.000 euro, a generat 1% din cifra de afaceri totala a companiei.