Focar de COVID la Spitalul Județean Galați: 88 de angajați infectați
Un număr de 88 de angajaţi ai Spitalului Judeţean de Urgenţă "Sf. Andrei" din Galaţi sunt infectaţi cu SARS-CoV-2, au anunţat, marţi, reprezentanţii unităţii medicale, scrie Agerpres.