Timp de cateva ore, copiii cu varste de 7, 9 si 10 ani au vandalizat cinci clase, cancelaria si toaletele.
Ei au distrus o parte din mobilier, au aruncat jucarii, carti, caiete si au rupt usile. Copiii au fost descoperiti de femeia de serviciu. Doi dintre ei faceau dus. Primarul comunei sustine ca acum se lucreaza, iar scoala va fi redeschisa luni, scrie TVR.
Intre timp, scoala, in care invata aproximativ 150 de elevi si prescolari, a fost inchisa timp de doua zile.