Pacient suspect de coronavirus a FUGIT de la Spitalul Balș

Pacient suspect de coronavirus a FUGIT de la Spitalul Balș

Poliția Capitalei a fost sesizată în aceasta dimineața de reprezentanții unei unități medicale din București despre faptul ca un pacient internat pentru a fi testat pentru infecția cu noul tip de coronavirus a plecat din spital, anunță Grupul de comunicare strategică.

Bărbatul nu este confirmat ca fiind infectat cu noul tip de coronavirus, ci doar suspect de contractarea acestui virus.

E vorba despre Spitalul Matei Balș din București.

Au fost demarate verificări pentru identificarea bărbatului și pentru luarea măsurilor care se impun.

Personalizate pentru tine