„Energia acestui oraș și entuziasmul tinerilor de aici sunt extraordinare”
„Energia acestui oraș și entuziasmul tinerilor de aici sunt extraordinare”, a scris Nicușor Dan într-o postare publicată pe Facebook.
Înainte de plecarea către Polonia, președintele a avut o întâlnire cu organizatorii Techsylvania.

„Anterior, am avut o discuție consistentă cu organizatorii Techsylvania, cel mai important eveniment de tehnologie și business din Europa Centrală și de Est, despre inovație, antreprenoriat și oportunitățile pe care le are România în economia viitorului”, a mai precizat președintele României pe Facebook.

Președintele României va participa la Summitul Flancului Estic
După oprirea din Cluj, președintele și-a continuat deplasarea către Polonia pentru participarea la Summitul Flancului Estic, reuniune dedicată securității și cooperării regionale în contextul provocărilor actuale de la granița estică a NATO.
