McDonald's vrea să bage românii în bucătăriile restaurantului

Sursă foto: Natali Kuzina / Shutterstock.com

McDonald's vrea să bage românii în bucătăriile restaurantului

Cuprins Articol:
Clienții din România ai McDonald’s pot vizita bucătăriile restaurantelor din toată țara până pe 24 aprilie. Inițiativa le oferă celor curioși ocazia să vadă ce se întâmplă în spatele tejghelei și cum sunt pregătite produsele înainte de a ajunge pe tavă.

Tururile sunt ghidate de angajați

Potrivit anunțului publicat de companie pe Facebook, vizitatorii vor putea afla cum sunt preparați burgerii și cum ajung produsele, precum plăcintele sau cartofii, în comenzile clienților. Tururile sunt ghidate de angajați, iar participanții pot vedea îndeaproape procesul de lucru din bucătării.

Cei interesați se pot programa fie prin aplicația mobilă McDonald’s, fie direct în cel mai apropiat restaurant. Vizitele sunt organizate în toate unitățile din țară. 

Nu este prima dată când compania le oferă românilor această experiență

Nu este prima dată când compania le oferă românilor această experiență. Un program similar a fost organizat și anul trecut, când clienții au avut acces în bucătării pentru a vedea modul de preparare a produselor.

”Este una dintre inițiativele prin care vrem să fim transparenți față de clienți și prin care vrem să ne apropiem de comunitate. Toate informațiile despre produsele McDonald’s sunt deja disponibile pe toate platformele, iar acum venim cu ceva în plus pentru clienții care sunt curioși și vor să afle mai multe lucruri despre produse”, au transmis reprezentanții McDonald’s anul trecut. 

Premier Restaurants România operează restaurantele McDonald’s în România. McDonald’s are restaurante în 33 de orașe din România.

Premier Restaurants România este parte a companiei Premier Capital, partenerul pentru dezvoltare al restaurantelor McDonald’s din Estonia, Grecia, Letonia, Lituania, Malta și România. Premier Capital plc operează 194 de restaurante, care oferă și servicii McDrive, McDelivery și McCafé, și are peste 11.000 de angajați. Peste 85 de milioane de clienți sunt serviți în fiecare an, pe cele 6 piețe.

Premier Capital plc reprezintă business-ul McDonald’s al grupului Hili Ventures Ltd, prezent în 10 țări din Europa și Africa de Nord, implicat în diverse operațiuni din industria alimentară și a ospitalității, retail, imobiliare, transport, inginerie și tehnologie. Hili Ventures are o echipă de peste 12.000 de angajați și deține parteneriate cu Apple, Konecranes, McDonald’s, Microsoft, NCR, Six Senses și multe alte branduri internaționale.

Personalizate pentru tine