Avertizarea RO-Alert în București la 30 de minute după începerea ”potopului”
Bucureștenii au primit marți, la ora 16.50, o avertizare de vreme rea RO-Alert la mai bine de 30 de minute după începerea unei furtuni puternice, cu grindină.
Problemele curente ale societății românești, măsuri civice și proiectele comunitare analizate din perspectiva impactului lor asupra calității vieții și coeziunii sociale.