De ce nu vinde statul din acțiunile pe care le are la companiile din energie, în loc să crească taxele? Răspunsul ministrului Burduja
Cum statul se plânge că nu are suficienți bani, o soluție ar fi să mai vândă din pachetele de acțiuni pe care le deține la giganții din energie, în frunte cu Hidroelectrica, cea mai profitabilă compan...