Doi români au fost depisatați cu difetrie cutanată netoxigenă, la 34 de ani de la ultimul pacient infectat cu o astfel de boală
Ministerul Sănătăţii anunţă că medicii au depistat tuplini de Corynebacterium diphteriae ne-toxigene (difterie cutanată netoxigenă) la doi bărbaţi în vârstă de 38 şi 40 ani, consumatori de droguri, in...