Gara de Nord va fi legata de Obor si Gara de Sud printr-un tunel
Gara de Nord va fi legata de Gara Obor si Gara de Sud printr-un tunel, lucrare care va fi realizata in baza unui memorandum de colaborare intre ministerele Transporturilor din Romania si Belgia.