Ministrul Energiei anunță ieftinirea gazelor românești și reluarea exporturilor spre Ungaria
Gazele pe piaţa din România s-au ieftinit, ca urmare a creşterii producţiei interne, astfel că exporturile spre Ungaria au fost reluate, a declarat, marţi, ministrul Economiei, Energiei şi Mediului de...